Aktuality 4

Přelomové účinky Hilterapie v hlavních zprávách TV PRIMA

Srpen 2014

Hilterapia je přelomová terapeutická metoda, která se začíná dostávat do povědomí široké veřejnosti již i v České Republice. Televize Prima přinesla ve svých večerních zprávách 26.8.2014 reportáž o Hilterapii, kterou v současnosti využívá 8 pracovišť na území České Republiky. Úplnou reportáž naleznete na zde:
http://www.medante.com/clanky/prelomove-ucinky-hilterapie/

Hilterapie využívá vysokou intenzitu laserového záření HILT
, které proniká hluboko do svalových a kosterních tkání bez toho, aby poškodilo povrchovou vrstvu kůže. Vysoko energetický laser je 10000krát výkonnější, než běžné lasery využívané v rehabilitaci. Proniká až do hloubky 5 až 8 cm pod povrchovou vrstvu kůže bez toho, aby ji popálil nebo jinak poškodil. Díky tomu dokáže léčit i ty nejhlubší tkáně.

Hilterapia je úplně bezbolestná a příjemná. Pacienti vnímají její průběh jako velmi lehké chvění a pocit tepla na pokožce. Tkáně se v průběhu Hilterapie zahřívají, svaly se uvolňují a bolest se odstraňuje na dlouhé období. Citelné výsledky se ukazují už po první aplikaci a pacient pociťuje výraznou úlevu. Délka ošetření je závislá od indikace a stavu pacienta a trvá nejčastěji od 15 minut do půl hodiny podle zvoleného léčebného protokolu. Hilterapia odstraňuje záněty vnitřních tkání, tkáně zároveň posiluje a stimuluje, urychluje proces hojení tkání po úrazech a pomáhá i chronicky nemocným pacientům.

Hilterapia je populární i mezi profesionálními sportovci. V průběhu krátké doby odstraňuje záněty, otoky a výrony, léčí svalové přetížení a pomáhá v poúrazové rehabilitaci, díky čemuž se sportovci rychle vracejí k profesionální sportovní činnosti.

Hilterapii vyhledávají lidé, které trápí bolestivé problémy svalového a kloubního aparátu, nejvíce bolest kloubů a záněty kloubů, i několik roků a díky účinkům laserového záření HILT pociťují v krátkém čase výraznou úlevu. Hilterapie je vhodná kromě onkologických pacientů pro všechny. V místě kontaktu laseru a pokožky ovšem nemůže být tetování, které obsahuje částečky kovu, kvůli kterým by mohlo dojít k popálení kůže.

Hilterapia

Hilterapia® je přelomová terapeutická metoda, která využívá vysoko intenzívní HILT impulzy. Laserové impulzy pronikají do nejhlubších vrstev svalů a kostí bez toho, aby poškozovali povrchové tkáně. Jejich účinek se doporučuje při léčbě bolestivých patologií, které postihují kloubní a svalový aparát. Na pacienta mají biostimulační a protizánětlivé účinky.

Terapeutické účinky: otoky a záněty

Nejnovější výzkum buněk pojivových tkání ukázal, že Hilterapia aktivuje cytokinové sítě. Redukce viskozity – tkání jsou důležité pro znovu vstřebávání otoků a rychlý průběhu protizánětlivých procesů. Hilterapia je proto ideální na léčbu mnohých svalových,šlachových a kloubních onemocnění.

Nové terapeutické horizonty

Hilterapia je určená na léčbu nejhlubších onemocnění kostně-svalového aparátu. Je proto ideální na zvládnutí artrózy a všech bolestivých zánětlivých onemocnění, které postihují kolena, ramena, kyčle, kotníky, páteř, lokty a ruce. Využívá se i při rehabilitaci při zotavovaní po zranění šlach, tendinitidě, vykloubení, burzitidě….