Terapie

Hilterapia®, intenzita, hloubka, bezpečnost. Doposud nedosažitelné…

Hilterapie je terapeutická technika, založená na použití unikátního vysoko-intezivního laserového záření (HILT® = High Intensity Therapy), které je absolutně bezpečné a umožňuje dosáhnout efektivních léčebných účinků v hluboko uložených tkáních.

Hilterapia®, intense, deep, safe. Simply beyond reach

 

 

 

 

 

 

Hilterapia®   je ideální pro ošetření bolestivých onemocnění, postihujících kostně-svalovo-kloubní aparát od nejpovrchnějších, až po ty nejhlouběji uložené.

Hilterapia®  pomocí pulzního Nd:YAG zdroje (o vlnové délce 1064 nm) a díky speciálnímu patentovanému pulzu dosahuje špičkového výkonu (1-3 kW).

Vysoká intenzita záření (více než 15.000 W/cm2), která není v současnosti dosažitelná jinou laserovou technologií, umožňuje efektivní ošetření i hlubokých chronických lézí.

Bylo vědecky prokázáno, že chronické a hluboko uložené léze a osteo-artritida potřebují přijmout k biologické odpovědi velké množství energie.

Vysoká intenzita a velký objem energie dodaný HILT pulzem umožňuje nejen analgetický, protizánětlivý a antiedemický účinek, ale dokáže generovat skutečné reparativní a regenerační procesy. Charakteristický průběh a frekvence pulzu HILT zaručuje bezpečné ošetření, s ohledem na tepelně-relaxační vlastnosti tkáně, čímž se vyvaruje případným škodlivým účinkům.

Hilterapia®  je kromě hlubokých hojících účinků, také překvapivě účinná při bolestivých symptomech a pro zlepšení kloubní pohyblivosti; díky tomu umožňuje okamžitě zahájit rehabilitační program a dosáhnout okamžitou úlevu pro pacienta.

Fotomechanický efekt

Charakteristickou vlastností pulzu HILT® je jeho schopnost vytvářet fotomechanické účinky. Síla těchto účinků je přímo úměrná intenzitě laserového záření a nepřímo úměrná délce pulzu.

Díky krátkým pulzům a velmi vysoké intenzitě Hilterapia® vytváří tento efekt, který má významné léčebné účinky. Je známo, že fotochemický efekt spouští řadu biologických reakcí, které podporují reparační a regenerační procesy v tkáních a navíc aktivují lymfatickou drenáž a mikrocirkulaci.

Hilterapia®, intense, deep, safe. Simply beyond reach

HILT® Patent

Hilterapia®, intense, deep, safe. Simply beyond reach

V roce  2009 byl v USA udělen společnosti ASA Italy patent na přítroj a nově uznanou regenerační léčbu.

Patent pending US Docket N° 3601.1004-002
Patent Title: “Device and method for regenerative therapy by high intensity laser therapy